Nasze tradycje

Do szczególnych osiągnięć możemy zaliczyć wypracowane tradycje przedszkola. Są to min. konkursy tematyczne, w których biorą udział całe rodziny, majówki rodzinne, czy też obchody dnia św. Marcina i pożegnanie lata. Rodziców zbliżają comiesięczne zebrania odbywające się w przyjaznej atmosferze. Dwutygodniowe dni adaptacyjne dla dzieci trzyletnich i ich rodziców, to już kanon naszej rzeczywistości.

Dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia dzieciom możliwość rozwoju postawy twórczej, poszukującej i otwartej, ale dającej też możliwość odpoczynku o dowolnej porze dnia i prowadzenia zajęć indywidualnych (kącik odpoczynku z materacami i poduszkami, kącik cichego czytania, kąciki zabaw tematycznych itp.)

Absolwenci naszej placówki są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole, gdzie w późniejszych latach odnoszą liczne sukcesy. Fakt, że przedszkole jest w starej dzielnicy Olsztyna i istnieje 50 lat, sprzyja kultywowaniu tradycji i jego rodzinnemu charakterowi. W swoich progach gościmy już kolejne pokolenie- babcie, które kiedyś przyprowadzały tu swoje dzieci a teraz przychodzą z wnukami. Jest to nasz atut, gdyż dzięki temu nasze przedszkole stało się przedszkolem rodzinnym i kameralnym. Nasze tradycje są mile przyjmowane przez kolejne pokolenia dzieci i rodziców, a należą do nich :

KONKURSY RODZINNE

Konkursy rodzinne

POWITANIE JESIENI

Powitanie jesieni

ŚWIĘTY MARCIN

Święty Marcin

POWITANIE WIOSNY

Święty Marcin

MAJÓWKA

Majówka

Co roku obchodzimy również DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ MATKI ORAZ JASEŁKA. Zawsze w grudniu przychodzi do nas Święty Mikołaj, a w styczniu bawimy się na Wielkim Balu Karnawałowym, który prowadzony jest przez wszystkie panie pracujące w przedszkolu, a jego tematyka czerpana jest z literatury dziecięcej.

BAL

Bal

Nasze dzieci kończą edukację przedszkolną w dość nietypowy sposób, jako jedyne przedszkole w Olsztynie organizujemy tzw "zielone przedszkole". Najstarsza grupa wyjeżdża na dwa dni do gospodarstwa edukacyjno – turystycznego , gdzie lepią w glinie, rzeźbią w drewnie, malują kamienie, zbierają zioła i pielęgnują zwierzęta gospodarcze, a przede wszystkim spędzają pierwszą samodzielną noc poza domem bez rodziców, a pod naszym czujnym okiem.

Rodzice dzieciom - przedstawienia teatralne w wykonaniu rodziców - "Jędrek Jeżyk" - rodzice dzieci czteroletnich, "Zamieszanie w krainie bajek" - teatr "ANTRAKT" rodzice dzieci pięcioletnich.