Z doniesień naukowych wynika, że poziom aktywności fizycznej i sprawności dziecka w wieku przedszkolnym intensywnie się zmniejsza. Najczęstszą przyczyną spadku sprawności fizycznej jest coraz mniejsza ilość czasu poświęcana przez dzieci na aktywność ruchową.

Konsekwencjami braku aktywności fizycznej są ryzyko rozwoju nadwagi i otyłości oraz wady postawy.

O to najczęstsze wady postawy u dzieci.

Drodzy Rodzice !

W okresie przedszkolnym dziecko wchodzi w grupę rówieśniczą, uczy się nawiązywać i podtrzymywać kontakty społeczne z innymi dziećmi oraz podejmuje pierwsze próby współdziałania z innymi, które stopniowo doskonali.

Nie wyrównane w porę wady mowy i wymowy wpływają niekorzystanie na zachowania społeczne dziecka, jego pozycję w grupie rówieśniczej i popularność. Wady wymowy powodują początkowo wstyd, później niepokój, a w końcu lęk przed mówieniem. Zlikwidowanie tych zaburzeń wywoła u dziecka poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie, co ma wpływ na późniejsze powodzenia szkolne.